OG24.pl
Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Bardzo często zdarza się tak, że potrzebujemy w trybie pilnym sprzedać swoje mieszkanie. Zwykle liczy się nie tylko czas, ale także możliwość uzyskania satysfakcjonującej kwoty ze sprzedaży. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia takiej sprzedaży trzeba odpowiednio skonstruować treść ogłoszenia i umieścić je w dobrym miejscu.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Zacząć trzeba od wyboru dobrego miejsca do ogłoszenia chęci sprzedaży mieszkania. W Internecie działa wiele portali dedykowanych rynkowi nieruchomości. Oprócz tego są portale ogólnotematyczne z ogłoszeniami i strony lokalnych dzienników informacyjnych, gdzie również można zamieszczać ogłoszenia.
Na odbiór ogłoszenia o sprzedaży wpływać będą zdjęcia, opis oferty oraz cena nieruchomości. Zanim przystąpimy do zrobienia zdjęć trzeba gruntownie wysprzątać mieszkanie i pochować niepotrzebne przedmioty.

Dobrze jest wykonać po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia plus ewentualnie zdjęcie budynku od zewnątrz. W opisie należy zawrzeć informacje najważniejsze z punktu widzenia kupującego a więc metraż, ilość pokoi, piętro, wystawa okien, rok budowy i stan mieszkania. Jeśli meble kuchenne albo szafa wnękowa zostają dla nabywcy warto o tym wspomnieć. Należy wymienić także zalety wynikające z danej lokalizacji a szczególnie bliskość do szkoły, przychodni, przedszkola, placu zabaw, parku czy przystanku komunikacji publicznej.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Ogromne znaczenie dla powodzenia sprzedaży będzie miała także cena. Przed jej ustaleniem warto sprawdzić, w jakich cenach są oferowane analogiczne nieruchomości w okolicy. Dobrze jest też zaznaczyć, że cenę można negocjować.

Jeśli przez kilka tygodni nie udaje nam się sprzedać mieszkania a dodatkowo odzew jest znikomy to znak, że warto zdecydować się na pośrednictwo agencji nieruchomości. Tego typu firmy mają swoje kontakty i kanały sprzedaży oraz są w stanie zamieszczać ogłoszenia w miejscach o sprawdzonej skuteczności. Dobra agencja nieruchomości może, więc znacząco przyspieszyć sprzedaż mieszkania.

Pwiązane Artykuły

Samochód odpowiedni dla wieku, czy od statusu majątkowego?

Czy domek na kółkach to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi?

Szklane ścianki działowe – rozwiązanie nie tylko dla biur

Leave a Comment