OG24.pl
ogrzewanie

Jaki system ogrzewania domu wybrać?

Planując system ogrzewania domu możemy skorzystać z wielu dostępnych opcji. Każda z nich posiada charakterystyczne dla siebie wady i zalety. Najtańszym i zarazem najpopularniejszym sposobem centralnego ogrzewania budynku jest zastosowanie kotła na węgiel lub drewno. Niestety metoda ta posiada wiele wad a obsługa kotła nie należy do najwygodniejszych. Dlatego coraz częściej decydujemy się na alternatywne rozwiązania. Wśród nich wyróżnić można ogrzewanie elektryczne, jakie są jego zalety?

Zalety ogrzewania elektrycznego

W porównaniu z innymi formami centralnego ogrzewania, system zasilany energią elektryczną jest najprostszy do zamontowania. Jego obsługa również nie przysparza najmniejszych problemów. Aby zainstalować grzejnik elektryczny wystarczy trochę miejsca oraz dostęp do źródła prądu. W odróżnieniu od innych metod nie musimy montować rur doprowadzających ciepłą wodę czy też kuć ścian w celu poprowadzenia instalacji. Odpada również konieczność zakupu drogiego kotła oraz systematycznego zamawiania opału.Jest to szczególnie polecane posiadaczom mieszkań o niewielkim metrażu np. w blokach czy też osobom starszym mieszkającym samotnie. Ponadto tego typu rozwiązanie grzewcze wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne, bowiem nie emituje ono zanieczyszczeń i pyłów.

 Ogrzewanie elektryczne – proste i wygodne

Ogrzewanie elektryczne to przede wszystkim wygoda jego użytkowania oraz wysoka wydajność. Grzejnik elektryczny zaczyna ogrzewać pomieszczenie zaraz po jego uruchomieniu. W przeciwieństwie do popularnego rozwiązania jakim jest system CO, nie trzeba czekać aż woda się rozgrzeje i zacznie podnosić temperaturą w pomieszczeniach.

Istnieje możliwość zamontowania ogrzewania elektrycznego w podłodze dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń, która normalnie zajęta byłaby przez grzejniki. Ogrzewanie budynku z użyciem prądu elektrycznego może być również tanie, wystarczy dobrać odpowiednie rozwiązania instalacyjne oraz najkorzystniejszą taryfę. Dzięki temu możemy zyskać bardzo wydajny i tani sposób ogrzewania.

Pwiązane Artykuły

Karmienie piersią – jak długo, jak często oraz kiedy?

Popękane ściany? Poproś o ekspertyzę budowlaną!

Elektrownie słoneczne – rozwiązanie przyszłości

Leave a Comment