OG24.pl
Istotne wzmianki o instalacji gazowej w samochodzie

Istotne wzmianki o instalacji gazowej w samochodzie

Minimalna ilość benzyny w aucie z instalacją gazową

Gaz w aucie, czyli coś takiego jak instalacja LPG to już nie konieczność odpalania na benzynie, bo najnowsze typy instalacji tego typu nie wymagają startu na benzynie i dlatego w aucie, w którym zbiornik LPG jest niemal pełen benzyny niemal brakuje, czyli w zbiorniku pod tylną kanapą przelewa się podczas jazdy może jakieś kilka litrów tego rodzaju paliwa.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten rodzaj paliwa chłodzi pompę znajdującą się w zbiorniku, a dostatecznie efektywne jej chłodzenie to zbiornik pełen niemal do połowy. Wtedy mamy pewność, że gdy gazu zabraknie, to benzyna która znajduje się w zbiorniku da nam możliwość dojechania do celu. Tym celem dość często jest stacja benzynowa z dystrybutorem z napisem LPG. Przynajmniej część kierowców nie dojeżdża do tego celu, bo pompa paliwa w zbiorniku, w którym jest jedynie kilka litrów starej benzyny już od dawna nie działa. Stan ten jest spowodowany tym, że benzyna zmieniła kolor, a sam zbiornik zaczął korodować.

Kilka litrów starej benzyny w zbiorniku

Auta z instalacją LPG w przypadku tej nowoczesnej opcji to auta, które jeżdżą na benzynie może kilka razy do roku, a pewne część z nich to jazda na benzynie tylko raz na kilka lat. Ten stan rzeczy to wręcz gigantyczny problem, bo zbiornik paliwa w takim aucie może nadawać się jedynie do wymiany i to wraz z pompką, która nie działa od dłuższego czasu. Filtr paliwa i wiele przewodów elastycznych to kolejne drobiazgi, które trzeba wymienić, po to by dany samochód odpalił na benzynie.

Większość ludzi jeżdżących niemal wyłącznie na gazie zazwyczaj wymienia tylko filtr paliwa w tym drugim układzie, ale trafiają się też i tacy użytkownicy aut, w których przypadku  trzeba wymienić niemal całą instalację, bo już dłużej niż pięć lat nie odpalali silnika na benzynie. Taki kierowca będzie niemile zaskoczony, wtedy gdy stanie mu samochód na poboczu i pójdzie na stację paliw po bańkę z kilkoma litrami benzyny. Ta wycieczka skończy się pod samochodem, który nie będzie chciał odpalić na benzynie, ze względu na to, że ten drugi układ paliwowy jest w stanie fatalnym. Z tej przyczyny taki kierowca będzie musiał wezwać pomoc drogową i to natychmiastowo.

Pwiązane Artykuły

Darmowy prąd dzięki panelom fotowoltaicznym

Jakie przyciski szklane do automatyki budynkowej?

Techniki znakowania wklęsłego i wypukłego 

Leave a Comment