OG24.pl

Czy domek na kółkach to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi?

Nie da się ukryć, że od pewnego czasu domki na kółkach, zwane również domkami mobilnymi czy domkami typu holenderskiego, coraz bardziej zyskują na popularności. Na ich korzyść przemawiają: funkcjonalność, wygoda oraz stosunkowo niska cena. Dodatkowym atutem są kółka, dzięki którym można zarówno przenosić domek z miejsca na miejsce w obrębie działki, jak również wjechać na przyczepę i przewieźć domek na posesję znajdującą się nawet na drugim końcu kraju. Rozwiązanie wydaje się bardzo kuszące, jednakże nie zawsze może wydawać się optymalne dla rodzin z dziećmi. Poniżej zebraliśmy 3 najistotniejsze pytania, które pojawiają się podczas rozważań na temat domków na kółkach dla rodzin.

Pytanie1: Gdzie my się wszyscy pomieścimy?

Domki mobilne mogą wydawać się małe, ale pamiętajmy – nie jest to przyczepa kempingowa! Niektóre z domków na kółkach mogą mieć nawet 3 sypialnie, zatem pomieści się w nich całkiem spora rodzina. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby do domku dobudować taras i tym samym zwiększyć jego powierzchnię. Dodatkowo bardzo ważnym elementem w przypadku domków mobilnych jest ich wyposażenie. Zazwyczaj są one projektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń przy jednoczesnym zapewnieniu stuprocentowej funkcjonalności i wyjątkowym komforcie użytkowania. Domki mobilne są tak wyposażone, żebyś mógł poczuć się jak w prawdziwym domu czy w mieszkaniu. Ogrzewanie, bojler, okap, piekarnik, zmywarka, zabudowana lodówka, kabina prysznicowa… Wystarczy zapytać producenta domków mobilnych o standardowe wyposażenie oferowanych przez niego budynków, a będziesz wiedział, że jest niewiele sprzętów, których nie można tam zainstalować.

Pytanie 2: Czy będziemy mogli odpoczywać w domku przez cały rok?

Tak! Nowoczesne domki na kółkach oferowane przez polskich producentów są tak zaprojektowane, żeby można było w nich mieszkać przez okrągły rok. Dzięki: odpowiedniej grubości ścian, podwójnej izolacji, którą stanowią membrany – wiatroizolacyjna i paroizolacyjna oraz zamontowanym grzejnikom (standardowe ogrzewanie jest elektryczne, ale można dodatkowo zainstalować również ogrzewanie gazowe) domki mobilne są wyjątkowo komfortowe. Dobrze sprawdzają się nawet przy tak kapryśnej pogodzie, jaka panuje w Polsce. W tym miejscu należy zaznaczyć, że domki na kółkach produkowane przez polskich producentów znacznie przewyższają te importowane z Zachodu – z Anglii czy z Holandii. Domki holenderskie i domki angielskie mają znacznie cieńsze ściany i nie sprostają w pełni niskim temperaturom. Dlatego też jeśli zależy Ci na całorocznym domku mobilnym, wybierz raczej polskie projekty.

Pytanie 3: Czy w ogóle będzie nas na to stać?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz. Ceny domków mobilnych zaczynają się już od kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale tak naprawdę większość z nich ustalana jest przez producenta domków na kółkach indywidualnie. Właśnie z tego względu bardzo często nie znajdziesz cenników na ich stronach. Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie z firmą konstruującą budowle tego typu – to nic nie kosztuje, a dzięki takim konsultacjom będziesz miał pewność, ile wyniesie koszt Twojego wymarzonego siedliska dla całej rodziny. Ponadto z pewnością producent wspomni o możliwych opcjach obniżenia kosztów bądź podwyższenia komfortu domku – przekonaj się sam!

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych

Pwiązane Artykuły

Ceramika i kamień – jakich klejów używać do ich montażu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń?

Popękane ściany? Poproś o ekspertyzę budowlaną!

Kino domowe – jak się do tego zabrać?

Leave a Comment