OG24.pl
 • Główna
 • Biznes
 • Jak wygląda szkolenie PowerPoint? Sprawdź, czego możesz się nauczyć

Jak wygląda szkolenie PowerPoint? Sprawdź, czego możesz się nauczyć

PowerPoint to jedno z najchętniej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia prezentacji multimedialnych. Oprogramowanie jest proste i intuicyjne w użytku, co jednak nie oznacza, że nie ma sensu szkolić się z jego obsługi. Wręcz przeciwnie. Żeby poznać tajniki narzędzia, warto zapisać się na szkolenie. Jak ono wygląda i czego możesz się z niego nauczyć?

Szkolenie Power Point – jak wygląda? Czego możesz się na nim nauczyć?

Sprawne posługiwanie się oprogramowaniem do tworzenia prezentacji multimedialnych to jedna z tych umiejętności, które współcześnie są często cenione w środowisku pracy. Pozwala bowiem w przystępnej dla oka formie przedstawić nawet najbardziej zawiłe zagadnienia. Nic więc dziwnego, że przybywa osób, które są zainteresowane kursami z obsługi programu PowerPoint. Czego możesz nauczyć się na takim szkoleniu?

Szkolenia z tworzenia prezentacji multimedialnych w Programie PowerPoint charakteryzują się dużym zróżnicowaniem. To, jak kurs wygląda i czego możesz się na nim nauczyć, tak naprawdę jest kwestią indywidualną i zależy od kilku aspektów, z których najważniejsze to:

 • poziom zaawansowania – im wyższy poziom zaawansowania szkolenia, tym bardziej zawiłe kwestie są na nim omawiane. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z projektowaniem prezentacji multimedialnych, wybierz kurs podstawowy. Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje on podstawy tworzenia pokazów slajdów w programie PowerPoint. Nie dość, że pozwala nabyć użyteczne umiejętności, to jeszcze stanowi doskonałą bazę do dalszej nauki.

Kursy średniozaawansowane i zaawansowane są przeznaczone dla osób, które mają dobrze opanowane podstawy obsługi oprogramowania. Ich celem jest rozwój umiejętności projektowania prezentacji multimedialnych w PowerPoint. Uczą m.in. jak wstawiać animacje, dźwięki i filmy czy też łączyć pokaz slajdów z tabelami danych w Excelu,

 • zakres – im szerszy zakres szkolenia, tym więcej możesz się z niego nauczyć. Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość wiedzy podana jednorazowo może przytłoczyć i zniechęcić do dalszej nauki. Z tego względu oprócz zakresu kursu liczy się również to, w jaki sposób został on skonstruowany. Rozbudowane szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnych powinno uwzględniać czas na przerwy, a także przewidywać moduły powtórkowe,
   
 • forma – szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnych powinno mieć formę warsztatową. Dzięki temu nie tylko będzie stanowić kompendium wiedzy, dobrych praktyk i trendów w projektowaniu, ale również nauczy, jak wykorzystywać przedstawioną teorię w praktyce. W efekcie pozwoli nabyć rzeczywiste umiejętności,
 • doświadczenie prelegenta – im większym doświadczeniem dysponuje prelegent, tym więcej możesz nauczyć się ze szkolenia. Doświadczony szkoleniowiec nie tylko w zrozumiały sposób przedstawi teorię, ale również nauczy, jak wykorzystywać ją w praktyce. Podpowie, na co uważać, i jakie triki zastosować, aby ułatwić sobie pracę nad prezentacją multimedialną,
 • dodatkowe materiały – więcej nauczysz się ze szkolenia, które po zakończeniu gwarantuje dostęp do dodatkowym materiałów, niż z kursu, który nie przewiduje żadnych gratisów,
   
 • czas dostępu do szkolenia – jeżeli kupujesz kurs e-learningowy, zwróć uwagę na czas dostępu do niego. Najlepszy wydaje się dożywotni dostęp, gdyż pozwala w każdej chwili wrócić do szkolenia, by odświeżyć wiedzę. Warunek jest jeden – taki kurs musi być systematycznie aktualizowany. Dlaczego?

Zarówno samo oprogramowanie PowerPoint, jak i trendy w projektowaniu prezentacji multimedialnych ustawicznie się zmieniają. Część informacji, które są aktualne dzisiaj, za rok lub dwa mogą stracić na ważności. Dlatego ważne jest to, aby szkolenie online uwzględniało zmiany.

Istotne jest również Twoje zaangażowanie. Nawet najlepiej skonstruowane i poprowadzone szkolenie na niewiele się zda, jeżeli nie będziesz uważać albo będziesz mieć opory w zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce.

Trudno jednoznacznie określić, jak wygląda szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnej i czego możesz się z niego nauczyć, gdyż każdy kurs ma odmienną specyfikę, formę czy też zakres. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj między sobą kilka propozycji i wybierz tę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

źródło: tworzenieprezentacji.pl

Pwiązane Artykuły

Znaczenie dokładności w cięciu laserowym: Jak osiągnąć precyzyjne wyniki?

Jakie zabawki dobrze jest mieć w swoim sklepie? Dlaczego warto korzystać z oferty chińskich dostawców?

 Kto odpowiada za stan BHP w zakładzie pracy?

Leave a Comment