OG24.pl

Klimatyzacja do kilku pokojowego mieszkania

Decydując się na montaż klimatyzacji warto dopasować odpowiedni system do powierzchni, jaka będzie przez niego obsługiwana. Wśród powszechnie dostępnych układów znajdziemy klimatyzację typu split oraz multi-split. W przypadku montażu klimatyzacji w kilku pokojowym mieszkaniu warto zapoznać się z ofertą urządzeń dostępnych w układzie multi-split.

Systemy klimatyzacji

Uzupełnienie wyposażenia wnętrza w klimatyzację staje się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Klimatyzacja w znacznym stopniu wpływa na poprawę komfortu codziennego użytkowania pomieszczeń. Pozwala nie tylko na zachowanie optymalnych warunków klimatycznych latem, ale również na dogrzewanie pomieszczeń w chłodniejsze dni. Zapewnia także odpowiednią czystość powietrza wolnego od drobnoustrojów, alergenów, a w bardziej zaawansowanych urządzeniach także pyłów (co zapobiega smogowi we wnętrzach) oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy. Co więcej, nowoczesne systemy klimatyzacji, dzięki elegancko zaprojektowanym urządzeniom, doskonale wpasowują się w niemal każdą aranżację wnętrz domów i mieszkań.

Wśród oferowanych systemów klimatyzacji dedykowanym obiektom mieszkalnym  znajdziemy klimatyzację typu split. Zbudowana jest z jednego klimatyzatora wewnętrznego oraz jednostki zewnętrznej (agregatu). Znajdują one zastosowanie w obiektach, w których docelowo chcemy klimatyzować jedno pomieszczenie. W przypadku obiektów, których zapotrzebowanie chłodnicze dotyczy kilku pomieszczeń, doskonale sprawdzi się klimatyzacja typu multi-split. Zbudowana jest kilku jednostek wewnętrznych oraz jednej jednostki zewnętrznej. Systemy multi-split znajdują szerokie zastosowanie w dużych obiektach komercyjnych, hotelach czy dużych obiektach biurowych. Idealnie sprawdzą się także w kilku pokojowym mieszkaniu.

System multi-split – klimatyzacja dla kilkupokojowego mieszkania

Producenci systemów klimatyzacji najczęściej oferują układy zbudowane z od 1 do 5 jednostek wewnętrznych. Pozwala to na optymalne dopasowanie systemu do danego lokalu tak, by w zapewnić odpowiedni obieg powietrza w całej jego przestrzeni. Instalację klimatyzatorów zaleca się przede wszystkim w jadalniach oraz salonach, a także w sypialniach. Najpopularniejszymi rozwiązaniami tego typu są klimatyzatory ścienne. Modelami godnymi uwagi będą tutaj między innymi klimatyzatory Toshiba, w szczególności modele MIRAI, SHORAI czy DAISEIKAI 9.

Jak wcześniej wspomniano system multi-split zbudowany jest z kilku jednostek wewnętrznych oraz jednej jednostki zewnętrznej. W ten sposób mamy możliwość montażu kilku klimatyzatorów wewnątrz obiektu, które zintegrowane zostaną tylko z jednym agregatem. W przypadku montażu systemu klimatyzacji w mieszkaniu należy pamiętać o tym, iż umieszczenie agregatu na zewnętrznej elewacji budynku wymaga zgody spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty bądź właściciela budynku. Sytuacja ta dotyczy konieczności montażu urządzenia na ścianie zewnętrznej budynku. Istnieje także możliwość umieszczenia agregatu na obszarze balkonu przynależnego do danego lokalu. Wówczas zezwolenie na montaż urządzenia nie jest wymagane.

Komfort i funkcjonalność

Systemy klimatyzacji multi-split, dzięki złożonym układom, pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków termicznych w całej przestrzeni naszego mieszkania. Zapewnienie odpowiedniej temperatury powietrza we wnętrzu przez okres całego roku to tylko jedna z zalet, jakie oferują nowoczesne systemy klimatyzacji. Urządzenia te posiadają wbudowane filtry, które zapewniają wysokiej jakości czyste powietrze. Doskonale eliminują one bowiem wszelkie drobnoustroje, kurz oraz inne pyły zawieszone z powietrza. Co więcej, przyczyniają się do redukcji nieprzyjemnych zapachów. Zastosowane filtry są łatwe w wymianie, co przyczynia się nie tylko do szybkiej obsługi, ale także niskich kosztów eksploatacji urządzeń.

Pozostając przy kwestii niskich kosztów eksploatacji warto zaznaczyć, iż dostępne systemy klimatyzacji cechują się wysoką energooszczędnością. Doskonałym przykładem są urządzenia oferowane przez firmę Toshiba, których wysoką efektywność energetyczną potwierdza klasa energetyczna od A+ do A+++ oraz najlepsze w tej klasie urządzeń sezonowe współczynniki wydajności dla funkcji chłodzenia (SEER) oraz funkcji ogrzewania ( SCOP).

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba

Pwiązane Artykuły

Jaki system ogrzewania domu wybrać?

Szklane ścianki działowe – rozwiązanie nie tylko dla biur

Jakie usługi świadczą firmy niszczące dokumenty?

Leave a Comment