OG24.pl

Na co pomaga masaż tajski? 

Masaż tajski jest jednym z najlepiej działających na organizm masaży. Dzieje się tak, ze względu na wpływ na każdą partię ciała. Ten rodzaj masażu łączy w sobie różne techniki lecznicze, koncentrujące się na uciskaniu, rozciąganiu, i ćwiczeniach z zakresu jogi pasywnej. Ta nazwa jogi oznacza, że osoba masowana jest układana przez masażystę w pozycjach jogi. Dzięki temu równocześnie mięśnie się napinają i rozciągają, a klient jest przy tym zrelaksowany. Dlatego nazywana jest ona żartobliwie jogą dla leniwych. Niezależnie od określenia, tajski masaż pomaga w rozlicznych dolegliwościach, przynosząc natychmiastowe wytchnienie w bólu i długoterminową, wyraźną poprawę zdrowia. W  zależności od kombinacji wykorzystywanych podczas masażu tajskiego metod, oddziałuje on na inne problemy.

Generalnie, masaż tajski przyczynia się do stymulacji układów krążenia i limfatycznego do lepszej pracy. Przez działanie oczyszczające organizm z toksyn, usprawnia pracę układu odpornościowego. Niweluje stres, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Udowodniono, że ten wyjątkowy masaż obniża poziom alfa-amylazy, odpowiedzialnej za odczuwanie stresu. Dzięki elementom jogi poprawia zakres ruchu. Rozluźnia napięcie mięśniowe i przywraca homeostazę organizmu.

W przypadku chęci wzmocnienia działania masażu tajlandzkiego dołącza się aromaterapię. To  wywodząca się z antyku sztuka poprawy samopoczucia przy pomocy mieszanki olejków eterycznych. Są to czyste ekstrakty z ziół, kwiatów oraz  korzeni i drzew. Przykładowo mogą to być olejki: lawendowy- gojący rany; palisandrowy- łagodzący podrażnienia i wzmacniający naczynia krwionośne; miętowy- o działaniu rozkurczowym; jaśminowy- przeciw bólom głowy, czy ylang-ylang- łagodzący napięcia emocjonalne i przywracający harmonię ducha. Możliwości jest wiele. Tajski masaż olejowy usprawnia układ limfatyczny oraz nerwowy. Przyspiesza także przemianę materii poprzez detoksykację i usunięcie nadmiaru wody.

Tajski masaż z użyciem bawełnianych torebek z ziołami jest kolejną, ciekawą odmianą leczenia przez rozmasowywanie. Woreczki napełnia się taką mieszanką ziół, która wywoła określony efekt.  Przed masażem są one podgrzewane, dzięki czemu masaż ma dodatkowe walory rozgrzewające i uwalniające pożądane składniki. Ten typ masażu tajskiego jest rekomendowany do łagodzenia bólu i oczyszczania organizmu.

Terapeutyczny masaż tajski połączony z refleksologią oddziałuje na narządy wewnętrzne, układ endokrynny i trawienny. Wykazuje też korzystny wpływ na system nerwowy i pomaga w  zaburzeniach snu.

Siedzący tryb pracy i życia sprawiają, że coraz częściej mamy problemy z kręgosłupem. Rozwiązaniem są regularne ćwiczenia. Jeśli jednak nie poświęcamy rozwojowi fizycznemu tyle czasu, ile powinniśmy, pomocą służy nam masaż tajski. Wymasowanie mięśni głębokich pomaga w  rozluźnieniu i łagodzi bóle kręgosłupa. Co więcej, wykonane badania pokazały, że tajski masaż szybciej poradził sobie z powszechnymi bólami krzyża, niż tradycyjna terapia.                                         

Masaż tajlandzki wykonywany jest wspomagająco u osób schorowanych. Po udarze mózgu poprawia nastrój i motorykę, wpływa na lepszy sen i przyspiesza postępy rehabilitacji. W  chorobie zwyrodnieniowej stawów zbadano grupę w wiekową 50-85 lat. Stwierdzono poprawę ich samopoczucia oraz lepsze poradzenie sobie z testowym spacerem. W chorobach psychicznych, u  których podłoża leżą napięcie i lęki zauważono poprawę parametrów psychicznych.                            

Korzyści masażu tajskiego są liczne. Jak pokazują badania, odpowiednio wykonany zabieg może nawet przyspieszyć powrót do zdrowia po ciężkich urazach i chorobach. Dotyczy to zarówno schorzeń fizycznych, jak i psychicznych. Osobom zdrowym rekomendowany jest tajski masaż w celach relaksacyjnych oraz do utrzymania równowagi wewnętrznej. Orientalne masaże tajskie działają na organizm kompleksowo. W zależności od potrzeby specjaliści dobierają idealnie dopasowany typ masażu. Poza niepodważalnym leczniczym działaniem, nie można zapominać o ogromnej przyjemności płynącej z masaży. Równoległe działanie na sferę fizyczną, psychiczną i emocjonalną jest najlepszym możliwym połączeniem, dostępnym dla każdego w masażu tajskim.

Źródło: Masaż Warszawa – ThaiSun

Pwiązane Artykuły

Czym jest USG ślinianek i kiedy należy je wykonać?

Kino domowe – jak się do tego zabrać?

Jakie gadżety mogą pojawić się niebawem w naszym życiu?

Leave a Comment