OG24.pl
Samochód odpowiedni dla wieku, czy od statusu majątkowego

Samochód odpowiedni dla wieku, czy od statusu majątkowego?

Na każdym etapie życia większość ludzi marzy o jakimś wybranym modelu samochodu. Marzenia wielu ograniczają się też do tego, żeby jakikolwiek samochód posiadać. Wybór samochodu jest wypadkową nie tylko naszych oczekiwań co do samochodu, ale także statusu społecznego i majątkowego. W pewnym wieku wypada mieć samochód sportowy, a w pewnym rodzinne kombi.

Mówi się, żeby kupić najdroższą nieruchomość na jaką zdobędziemy pieniądze, ale najtańszy samochód jakim przystoi nam jeździć. Kiedy jednak nasza stabilność finansowa nam na to pozwala, warto oczekiwać od życia czegoś więcej niż Volvo w kombi.

18 – 25 

Mając 18 lat chcemy wyróżnić się na tle rówieśników sportowym samochodem, albo najlepiej BMW. Chcemy żeby był to jak najnowszy model i żeby miał jak największy silnik. Na pewno należy jednak oddzielić dwie rzeczy. W młodym wieku, często nie mamy ustabilizowanej sytuacji majątkowej. Często młodzi ludzie kupują najtańszym kosztem samochód, a później nie mogą go utrzymać. Najpopularniejszym samochodem na polskich drogach jest BMW E46. Nic dziwnego sylwetka cieszy oko nawet 21 lat po wyprodukowaniu pierwszego egzemplarza. Emblemat BMW na masce na pewno robi wrażenie kiedy parkujemy pod szkołą. Najtańsze egzemplarze kupimy już w cenie od 5 do 10 tysięcy złotych. W tej cenie i w tym wieku polecane modele: Audi TT, VW Scirocco, BMW Z3.

25 – 30

Powyższe samochody będą na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób młodych. Takie samochody imponują o wiele bardziej niż wysłużone BMW E46. Dla ludzi z ustabilizowaną sytuacją materialną lecz bez ustabilizowanej sytuacji rodzinnej najlepszym samochodem będzie BMW E90/F30. Samochody oczywiście w o wiele wyższej cenie, ale dla zaimponowania warto trochę odłożyć. Na pewno zakup E90 będzie budżetowy, a zakup F30 przyszłościowy. Zakup takiego samochodu będzie imponował.

30 – 35

Na pewno średniej wielkości samochód – jak E90 – jest zakupem samochodu do codziennej jazdy. Nie mniej w pewnym wieku jest to samochód zbyt mały. I coraz mniej kojarzący się z premium. Powyżej 30 roku życia warto wybrać auto większe, ale równie prestiżowe, co za tym idzie też droższe. Można zostać przy BMW i wybrać model F10, ale też Audi A6 C7.

35 – 40

W tym wieku wracamy do korzeni. Wtedy możemy wybrać sobie auto sportowe z górnej półki. Zaczynając od BMW Z4 (ale nowszej generacji) przez Forda Mustanga i na Porsche Boxster czy 911 kończąc.

40 – wzwyż

W takim wieku możemy imponować stonowanym samochodem. BMW serii 7, Audi A8 czy Mercedes S-klasa, będą optymalnym wyborem.

Pwiązane Artykuły

Pogrzeb na cmentarzu komunalnym – na jakie opłaty musisz się przygotować?

Ceramika i kamień – jakich klejów używać do ich montażu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń?

Spedycja kontenerowa – dlaczego wzrasta jej popularność

Leave a Comment