OG24.pl

Czy w Holandii znajdę pracę na wakacje i kiedy jej szukać?

 

 

Holandia to nadal jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy dla naszych rodaków. Każdego roku liczba Polaków wyjeżdżających do pracy w Holandii utrzymuje się na podobnym poziomie. Destynację tę wybierają nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież ucząca się, studenci oraz emeryci. Wyjazdy zagraniczne są najpopularniejsze właśnie wśród uczniów i studentów. To możliwość wykorzystania wakacji od nauki do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Ale czy tak łatwo znaleźć pracę wakacyjną w Holandii? Gdzie ją znaleźć i kiedy najlepiej rozpocząć poszukiwania? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Praca wakacyjna w Holandii

Praca wakacyjna w Holandii to bardzo popularna forma kontraktu krótkoterminowego. Wielu pracodawców daje możliwość podpisania umowy na trzy miesiące, właśnie na okres wakacyjny. Najczęściej jest to czas od czerwca do sierpnia lub od lipca do września. Ofert takiej pracy nie brakuje. Można znaleźć zatrudnienie w magazynach czy na produkcji. Zdecydowanie najwięcej ofert pracy wakacyjnej można znaleźć w ogrodnictwie, również w ogrodnictwie szklarniowym. Dlaczego akurat w tej branży mamy do czynienia z wysypem ofert? Odpowiedź jest prosta – lato i okres wakacyjny to czas intensywnych prac w ogrodnictwie. Nawożenie, pielęgnacja roślin i zbiory powodują, że każda para rąk jest niemal na wagę złota. Ponadto lipiec oraz sierpień to okres typowo urlopowy. Tym samym pracownicy zatrudnieni na stałe oczekują od pracodawcy nieco wolnego czasu na odpoczynek. To z kolei generuje dodatkowe wolne miejsca pracy. Nie bez znaczenia jest fakt, że pracownicy zwracają uwagę, iż ogrodnictwo to branża szczególnie wdzięczna, a samo zajęcie daje dużą satysfakcję. Jest to kolejny argument przemawiający na korzyść wakacyjnej pracy w ogrodnictwie. Ponadto praca w ogrodnictwie, również wakacyjna, nie jest zajęciem ciężkim i mocno wyczerpującym fizycznie. Z powodzeniem podejmują się jej zarówno osoby młode, jak i kobiety czy emeryci.

Gdzie szukać pracy na wakacje?

Jak już wspomnieliśmy, ofert pracy wakacyjnej jest wiele. Jednak aby trafić na ofertę uczciwego pracodawcy, który dba o swoich pracowników, należy korzystać ze sprawdzonych i pewnych źródeł. Doskonałą metodą poszukiwania pracy jest skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy. Biura pośrednictwa w Polsce wpisywane są do rejestru agencji zatrudnienia. Wpis taki gwarantuje, że agencja pracy jest wiarygodna i śmiało można korzystać z jej oferty. To z kolei sprawia, że biura pośrednictwa pracy w trosce o swoją opinię dbają o to, aby nawiązywać współpracę wyłącznie z wiarygodnymi i uczciwymi pracodawcami za granicą. Współpraca ta daje możliwość oferowania polskim pracownikom atrakcyjnych warunków zatrudnienia zarówno na stałych, jak i krótkoterminowych kontraktach, również w formie pracy wakacyjnej. W świetle takich argumentów poszukiwanie pracy na własną rękę, na przykład w internecie, jest ryzykownym pomysłem.

Kiedy rozpocząć poszukiwania pracy w Holandii na wakacje?

Kandydaci do pracy wakacyjnej często zastanawiają się: kiedy najlepiej rozpocząć poszukiwanie zajęcia na wakacje? Optymalnym czasem jest okres wiosenny. W zależności od tego, czy planujemy wyjazd w okolicy czerwca, czy lipca, musimy liczyć się z tym, że znalezienie pracy i załatwienie wszystkich formalności zajmie przynajmniej miesiąc. Lepiej także nie czekać na ostatnią chwilę, aby nie ryzykować, że pracy zabraknie. Trzeba pamiętać, że ilość ofert nie jest nieograniczona, a przy poszukiwaniu pracy sezonowej obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Specjaliści z biur pośrednictwa pracy sugerują, że ostatnią chwilą na zgłoszenie swojej chęci do pracy wakacyjnej w Holandii jest kwiecień. Wtedy najczęściej zamykają się wszystkie rekrutacje. Oznacza to, że z powodzeniem możemy wybrać się do biura pośrednictwa pracy już w marcu i nikogo nie zdziwi, że tak wcześnie będziemy ubiegać się o pracę wakacyjną. Dlaczego pracy wakacyjnej należy szukać z tak dużym wyprzedzeniem? Jest to związane również z faktem, że holenderscy pracodawcy pragną domknąć wakacyjne grafiki pracy. Chcą mieć pewność, że w okresie urlopowo-wakacyjnym nie zabraknie pracowników i będą w stanie zapewnić swojej firmie ciągłość funkcjonowania. Dlatego ogłoszenia i zapytania o pracowników formułują tak szybko.

Źródło: Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą

Pwiązane Artykuły

Czym jest USG ślinianek i kiedy należy je wykonać?

Pogrzeb na cmentarzu komunalnym – na jakie opłaty musisz się przygotować?

Darmowy prąd dzięki panelom fotowoltaicznym

Leave a Comment